Reklama

Misie Ratują Dzieci" w Kołobrzegu

Kończy się czwarty turnus terapeutyczny dzieci, ofiar wypadków i pożarów. Co roku organizuje je w Kołobrzegu Stowarzyszenie "Misie Ratują Dzieci". Patronat medialny sprawuje radio RMF. Piętnaścioro dzieci, każde po dramatycznych przejściach, próbuje na obozie zapomnieć o tragedii, które je spotkała.

- Miałem wypadek samochodowy z dwoma braćmi. Ja miałem uraz mózgu, porażenie prawostronne i małe szanse, że będę mógł chodzić, ale się jednak udało - mówi jeden z chłopców.

Reklama

Dyrektor Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci, Edward Polek mówi, że grupy tak małe, jak ta pozwalają skupić się opiekunom na każdym dziecku. - Praca opiekunów to nie tylko opieka, praktycznie nie opuszczają oni dzieci. Muszą im pomóc ubrać się, pomóc im zjeść, umyć się, zaprowadzić na plażę i pilnować ich w zasadzie przez całą dobę - podkreśla dyrektor.

Wypadki, którym ulegają dzieci, powodują nie tylko obrażenia fizyczne, lecz również dramatyczne przeżycia psychiczne, które mogą stać się przyczyną trwałych zmian w psychice. Pluszowe misie, które dziecko dostaje po wypadku, maja być dla niego wsparciem psychologicznym.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: "Miś" | 'Miś' | Kołobrzeg | misie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje