Reklama

Mamy dla was wirtualny alkomat

Nietrzeźwi kierowcy od wielu lat są zmorą polskich dróg.

W ostatnich latach dzięki kampaniom piętnującym tego typu drogowe patologie liczba jeżdżących na podwójnym gazie nieco spadła, ale wciąż utrzymuje się na zatrważająco wysokim poziomie.

Wiele osób wsiada za kierownicę nie zdając sobie sprawy z tego, że nawet jedno piwo potrafi w znaczący sposób odbić się na sprawności prowadzącego.

Z danych policji wynika, że tylko w województwie śląskim w pierwszym półroczu tego roku zatrzymano ponad 7 tys. kierowców pod wpływem alkoholu. Doprowadzili oni do 185 wypadków i 610 kolizji, w których 14 osób zginęło, a 260 zostało rannych.

Reklama

Jeśli więc nie jesteś pewny, czy po suto zakrapianej imprezie następnego dnia możesz już wsiąść za kółko, skorzystaj z naszego wirtualnego alkomatu (TUTAJ)! Jest to prosta w obsłudze aplikacja, dzięki której sprawdzisz ile czasu powinno upłynąć, zanim bezpiecznie będziesz mógł usiąść za kierownicą.

Oczywiście podawanych przez alkomat wyników nie można traktować jako wyroczni. Poziom alkoholu we krwi zależy bowiem od wielu czynników, a każdy organizm reaguje na niego inaczej.

Dla własnego (i innych) bezpieczeństwa w razie wątpliwości zawsze lepiej jest pojechać taksówką.

WIRTUALNY ALKOMAT ZNAJDZIESZ TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy