Reklama

Lód i śnieg...

Na drogach panują trudne warunki. Lód, rozjeżdżony śnieg i błoto pośniegowe. Do tego silny, porywisty wiatr. Tak wygląda dziś rano większość dróg na Podkarpaciu oraz Warmii i Mazurach. Pogarszają się także warunki na Podlasiu.

W Krainie Tysiąca Jezior, jazdę utrudnia śnieg, którego wyjątkowo dużo napadało w nocy. Rano doszło tam do tragicznego wypadku, w którym zginęły 3 osoby, a dwie inne przebywają w szpitalu.

Reklama

Wiadomo, że zderzyły się dwa samochody osobowe, prawdopodobnie czołowo. Opel Astra od razu stanął w płomieniach. Samochód spłonął doszczętnie z trzema osobami w środku. Jadący Fordem Mondeo przeżyli i znajdują się w szpitalu. Droga numer 7 na wysokości Miłomłyna jest ciągle zablokowana.

Na Warmii i Mazurach jeździ się fatalnie. Na pośniegowym błocie przyczepność samochodu jest bardzo mała. Mimo, że panuje tam odwilż, to na wielu drogach - szczególnie leśnych - leży śnieg a miejscami lód.

Równie trudne warunki panują na Podkarpaciu, gdzie dodatkowo wieje bardzo silny wiatr, który z poboczy nawiewa spore ilość śniegu. Z tego powodu drogowcy musieli zamknąć odcinek drogi wojewódzkiej numer 993 Nowy Żmigród-Pielgrzymka.

Na podobne utrudnienia traficie jadąc trasą 881 Kańczuga-Pruchnik-Żurawica. W tamtym rejonie szaleją zamiecie śnieżne. Na jezdni zlega gruba warstwa zajeżdżonego śniegu a widoczność praktycznie spada do zera.

Na szczęście nieco lepiej jest na drogach krajowych, choć i tam na niektórych odcinkach mocne podmuchy bocznego wiatru nawiewają spore ilości śniegu, tworząc zaspy. Tak jest np. na drodze numer 9 między Miejscem Piastowym a Barwinkiem oraz na górskim odcinku trasy numer 28 Sanok-Przemyśl. Poza tym na czwórce od Machowej do Łańcuta jezdnie pokrywa cienka warstwa błota pośniegowego i jest ślisko.

Pogarszają się także warunki na Podlasiu. Na północy Suwalszczyzny zasypane są niektóre drogi lokalne. W gminach Wiżajny i Krasnopol pojawiły się kłopoty z dowozem dzieci do szkół. W zaspie utknął autobus PKS z Suwałk do Laskowskich.

Niestety - meteorolodzy ostrzegają - w ciągu dnia wciąż będzie padać śnieg, potem deszcz - a późnym popołudniem temperatura spadnie do zera. Będzie więc ślisko.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: "Wiatr" | wiatr | lód | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy