Reklama

Kościół uświadomi kierowców

Hiszpańska Konferencja Biskupów weźmie na prośbę władz udział w kampanii zachęcającej obywateli do odpowiedzialności za kierownicą - poinformował ks. Juan Antonio Rivera z Duszpasterstwa Kierowców.

Hiszpańska Konferencja Biskupów weźmie na prośbę władz udział w  kampanii zachęcającej obywateli do odpowiedzialności za kierownicą - poinformował ks. Juan Antonio Rivera z Duszpasterstwa Kierowców.

Z prośbą o pomoc w działaniach na rzecz zmniejszenia liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych zwróciły się do Kościoła Hiszpańska Gwardia Cywilna oraz Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. Konferencja Biskupów weźmie udział w kampanii uświadamiania kierowców za pośrednictwem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.

"Zwrócili się do nas o pomoc w uświadomieniu ludności, że należy przestrzegać przepisów drogowych" - poinformował ks. Rivera. Dodał, że kampania będzie realizowana w diecezjach, a w jej finansowaniu pomoże Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.

Reklama

Kościół należy do hiszpańskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Juz dwa lata temu hiszpański Episkopat opracował dekalog kierowcy na wzór dziesięciu przykazań.

"Nie zabijaj, droga jest miejscem komunii miedzy podróżującymi, samochód nie powinien stać się instrumentem grzechu, kierowcy i ofiary wypadków powinni skontaktować się z księdzem, aby doświadczyć przynoszącego ulgę wybaczenia" - czytamy w dekalogu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: konferencja | Kościół

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy