Reklama

Kierowca szkolnej wycieczki "na bańce"

0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który miał wieźć na szkolną wycieczkę gimnazjalistów z gimnazjum nr 9 w Białymstoku. Mężczyznę zatrzymano tuż przed wyjazdem, dzieci pojechały na wycieczkę z innym kierowcą.

To pierwszy taki ujawniony przypadek w tym roku w Białymstoku. Kierowcy zabrano prawo jazdy. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Kierowca ma 47 lat, duże doświadczenie zawodowe i prawo jazdy wszystkich kategorii.

We wszystkich miastach powiatowych podlaska policja kontruje autokary wycieczkowe, badany jest stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowcy. O kontrolę mogą np. wnioskować rodzice dzieci. Dziennie jest wykonywanych kilkadziesiąt takich kontroli, latem ich liczba ma się zwiększyć.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy | wycieczki | Białystok | kierowca

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy