Jedziesz autem zagranicę? To ci się przyda

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa zachęcają do skorzystania z aplikacji pokazującej jakie przepisy drogowe obowiązują w innych krajach.

Jak wyjaśnia minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, aplikacja GoingAbroad może pomóc w bezpiecznej jeździe wszystkim, którzy wybierają się samochodem poza granicę Polski. Twórcy wykorzystali i przerobili narzędzie zaoferowane przez Komisję Europejską.

Konrad Romik z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego tłumaczy, że narzędzie jest bezpłatne. Z aplikacji można dowiedzieć się na przykład, jakie są ograniczenia prędkości na drogach w krajach członkowskich wspólnoty. Możemy też poznać dopuszczalne stężenie alkoholu oraz prawa i obowiązki pieszych, rowerzystów czy kierowców oraz pasażerów.

Reklama

Aplikację można pobrać ze stron internetowych Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komisji Europejskiej.

Instytucja wraz z ministerstwem przygotowały też elektroniczny folder na temat bezpiecznego poruszania się po drogach w czasie wakacji. Napisany jest w pięciu językach: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy