Reklama

Drogi przejezdne, ale śliskie

W wielu regionach Polski wciąż intensywnie pada śnieg, drogi są przejezdne, ale bardzo śliskie. Z kłopotami na drodze spotkają się kierowcy głównie w Łódzkiem, w Lubelskiem i na Pomorzu.

W Łódzkiem najgorzej jest na krajowej jedynce Łódź-Krośniewice i na krajowej dwójce Łowicz-Krośniewice. Na tych odcinkach w wielu miejscach leży lód i zajeżdżony śnieg. Drogowcy wysłali na trasy cały dostępny sprzęt odśnieżający - w samej tylko Łodzi wyjechało na ulice 70 pługów i solarek.

Trudne warunki do jazdy panują także w Lubelskiem. Drogi są zaśnieżone i bardzo śliskie. Czarna i mokra nawierzchnia utrzymuje się tylko na najważniejszych trasach regionu: Lublin-Warszawa i Lublin-Terespol. Rano na ulicach Lublina doszło do kilkudziesięciu kolizji, na szczęście obyło się bez poważniejszych wypadków.

Reklama

Ślisko jest także na drogach w Pomorskiem, gdzie w ostatnich godzinach mieszkańcom utrudniały życie gwałtowne śnieżyce oraz silny i porywisty wiatr. Widoczność była ograniczona do ok. 50 m. Na drogach krajowych w kierunku Łodzi, Warszawy i Szczecina zalega błoto pośniegowe. Gorzej jest na trasach do Kościerzyny i Miastka. Tam leży ubity śnieg.

Znacznie poprawiły się za to warunki na drogach krajowych woj. świętokrzyskiego; wszystkie nawierzchnie są czarne, jezdnie mokre, a pobocza odśnieżone.

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: śnieg | przejezdne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy