Reklama

Drogi czyli sport ekstremalny

O tym, że poruszanie się po polskich drogach to sport ekstremalny wiemy wszyscy.

Nigdy nie możemy być pewni tego, co czeka nas za zakrętem, stan nawierzchni woła o pomstę do nieba, aby połapać się w oznakowaniu trzeba mieć nadprzyrodzone zdolności.

Mimo to na trasach nie brakuje "ułanów", którzy wyciskają ze swoich maszyn ostatnie poty, gnając przed siebie na złamanie karku...

By uświadomić kierowcom, na jakie niebezpieczeństwo narażają siebie i innych uczestników dróg rozpoczynamy właśnie nowy cykl, w którym przedstawiać będziemy filmy nakręcone w czasie crash testów.

Reklama

Ponieważ średni wiek pojazdu w Polsce to 11,6 roku skupimy się głownie na tych samochodach, jakich porusza się po naszych drogach najwięcej.

Na początek film z testu, jakiemu instytut EuroNCAP poddał bardzo u nas popularnego fiata seicento (rok produkcji 2000). Przypominamy, że w momencie uderzenia w odkształcalną przeszkodę prędkość pojazdu wynosiła ok. 60 km/h....

Samochód otrzymał jedną gwiazdkę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sporty | sporty ekstremalne | sport

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy