Reklama

Dłuższy i droższy egzamin

Dłuższy i droższy egzamin praktyczny, konieczność zakupienia nowych samochodów i urządzeń rejestrujących egzamin - to tylko niektóre zmiany, czekające ośrodki egzaminowania przyszłych kierowców, a także samych zdających.

Egzamin praktyczny wydłuży się do 40 minut. To oznacza więcej czasu dla zdających, ale też konieczność zatrudnienia większej liczby egzaminatorów. Potrzeba będzie też więcej samochodów. To wydatek około 200 tysięcy złotych na ośrodek.

To jednak nie wszystko; w samochodach muszą być urządzenia rejestrujące przebieg egzaminu; ich koszt to kolejny wydatek od 3 do 6 tysięcy złotych. Problemem jest również czas, a jego już nie się kupić: do 10 stycznia, kiedy wchodzą nowe przepisy pozostało niewiele ponad 2 miesiące i nie wiadomo czy do tej pory uda się rozstrzygnąć wszystkie niezbędne przetargi.

Reklama

Przyszłych zdających czeka też niemiła niespodzianka. Nowy egzamin praktyczny będzie zdecydowanie droższy; zamiast 74 trzeba będzie zapłacić 112 złotych. Cóż, wydatki ośrodków egzaminacyjnych będą musiały się zwrócić...

Porozmawiaj na Forum.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: egzamin | konieczność

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy