Reklama

Dłuższy i droższy egzamin

Dłuższy i droższy egzamin praktyczny, konieczność zakupienia nowych samochodów i urządzeń rejestrujących egzamin - to tylko niektóre zmiany, czekające ośrodki egzaminowania przyszłych kierowców, a także samych zdających.

Egzamin praktyczny wydłuży się do 40 minut. To oznacza więcej czasu dla zdających, ale też konieczność zatrudnienia większej liczby egzaminatorów. Potrzeba będzie też więcej samochodów. To wydatek około 200 tysięcy złotych na ośrodek.

Reklama

To jednak nie wszystko; w samochodach muszą być urządzenia rejestrujące przebieg egzaminu; ich koszt to kolejny wydatek od 3 do 6 tysięcy złotych. Problemem jest również czas, a jego już nie się kupić: do 10 stycznia, kiedy wchodzą nowe przepisy pozostało niewiele ponad 2 miesiące i nie wiadomo czy do tej pory uda się rozstrzygnąć wszystkie niezbędne przetargi.

Przyszłych zdających czeka też niemiła niespodzianka. Nowy egzamin praktyczny będzie zdecydowanie droższy; zamiast 74 trzeba będzie zapłacić 112 złotych. Cóż, wydatki ośrodków egzaminacyjnych będą musiały się zwrócić...

Porozmawiaj na Forum.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: egzamin | konieczność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama