Reklama

Czas karamboli!

Wciąż bardzo niebezpiecznie jest na polskich drogach. Padający w większości regionów śnieg i kilkustopniowy mróz sparaliżowały ruch niemal w całej Polsce. Pługi nie nadążąją z odśnieżaniem trasy, ponieważ opady śniegu są zbyt intensywne. Miejscami ograniczają widoczność nawet do kilkudziesięciu metrów.

Wczoraj w całej Polsce doszło do wielu poważnych wypadków. W najbardziej niebezpiecznym uczestniczyło ponad 100 samochodów, które zderzyły się na trasie A2 pod Poznaniem. 31 osób zostało rannych, w tym dwoje dzieci. Trasa przez prawie 7 godzin była całkowicie zablokowana. Policja kierowała na objazdy. Przyczyną karambolu była gęsta mgła.

Do wypadku doszło kilka minut przed godz. 10 między Paczkowem a Swarzędzem w Wielkopolsce. Karambol zapoczątkował TIR, który wjechał w czekające na światłach samochody osobowe. Później zderzyły się kolejne pojazdy. 31 osób zostało rannych. Poszkodowanych zabrał śmigłowiec i karetki. Skutki wypadku usuwało ponad 20 strażaków przy pomocy podnośnika, dźwigu i dwóch samochodów gaśniczych.

Reklama

Do karambolu z udziałem kilkunastu pojazdów doszło też wczoraj na drodze krajowej nr 10 w okolicach Płońska w Mazowieckiem. Trasa na odcinku od miejscowości Szadkowo do miejscowości Krzywanice przez kilka godzin była zablokowana.

Na tym nie koniec. Do dwóch karamboli doszło rano w Kujawsko-Pomorskiem. Między Świeciem a Tucholą zderzyło się 7 samochodów, w tym jeden ciężarowy. Ranne zostały trzy osoby. Dwa samochody ciężarowe i dwa osobowe zderzyły się na drodze między Radziejowem a Piotrkowem Kujawskim. Ranna została jedna osoba.

W miejscowości Zagorzyce również doszło do karambolu z udziałem 10 samochodów. Ucierpiała jedna osoba. Zablokowana była także droga między Toruniem a Unisławiem. Tam ciężarówka zderzyła się z samochodem dostawczym. Ranna została jedna osoba. Na trasie Łysomice-Grębocin na obwodnicy Torunia zderzyła się ciężarówka z samochodem osobowym. Zginął kierowca "osobówki".

Przez kilka godzin zablokowana była droga między Szubinem a Kcynią, gdzie do rowu wpadła ciężarówka z toksyczną substancją. Na szczęście nie doszło do wycieku. W sumie w Kujawsko-Pomorskiem doszło do 18 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 14 zostało rannych. 54 samochody zostały rozbite.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: opady | samochody | ciężarówka | zablokowana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje