Reklama

Chabówka - bardzo niebezpieczna droga...

Wielka pompa, premier Miller, uroczyste przecinanie wstęgi, kapela góralska, wódka i zakąski. Tak rok temu otwierano 2-kilometrowy zmodernizowany odcinek drogi w Chabówce na trasie Kraków-Zakopane. Miało być szybciej i bezpiecznie, jest wolniej i niebezpiecznie.

Droga wygląda imponująco: są cztery pasy jezdni, barierki rozdzielające pasy; szeroko i nowocześnie. Słowem - na pierwszy rzut oka - droga o zachodnich standardach. Niestety, rzeczywistość jest inna: by nie wypaść z drogi trzeba jechać wolniej, a rowy znaczone są resztkami samochodów - kawałkami zderzaków, szyb i nadkoli.

Mieszkańcy mówią, że nie ma tygodnia, by jakiś samochód nie wypadł tam z drogi. - Jak poleje, troszkę większa szybkość i lecą. To są już setki samochodów w rowach. Ich zdaniem winne jest złe wyprofilowanie drogi i asfalt. Zupełnie innego zdania jest Zbigniew Rapciak z Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

- Próbnie jeździliśmy z prędkościami na tych łukach powyżej 90 km/h i też nic się z samochodem nie działo, natomiast jeżeli pokazują się szaleńcy, którzy tam przekraczają grubo setkę, to nieszczęścia są gotowe - uważa Rapciak. To sugerowałoby jednak, że prawie wszyscy kierowcy jeżdżą jak piraci. Bywa bowiem, że w ciągu godziny w rowie ląduje 5 i więcej samochodów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje