Reklama

BMW X6 jest, kierowca uciekł

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka odzyskali dwa kradzione pojazdy warte ponad 330 tys. zł - jeden w wyniku pościgu, drugi po kontroli drogowej - poinformowała rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Anna Galon.

W czwartek, krótko po północy pogranicznicy patrolujący krajową "dwójkę" wytypowali do kontroli luksusowe bmw X6 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca, zamiast zwolnić i zatrzymać się, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Rzepina.

"Jadący bmw nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. Spowodował nawet chwilową zmianę organizacji ruchu, bowiem tiry zaczynały jechać pod prąd, aby nie zderzyć się z tym pojazdem. Kierowca ściął znak drogowy i zjechał na boczną drogę, gdzie zawisł na skarpie. Porzucił auto i uciekł do lasu" - powiedziała rzecznik.

Reklama

Obecnie trwają jego poszukiwania. Zabezpieczony samochód figurował w systemie jako kradziony na terenie Niemiec. Jego wartość oszacowano na 280 tys. zł.

Kilka godzin później ten sam patrol wytypował do kontroli audi A4. Tym razem kierowca zjechał na pobocze i zatrzymał się. Podchodząc do samochodu, funkcjonariusz zauważył, że w drzwiach brakuje zamka. Poproszony o dokumenty kierowca podał jedynie swój dowód osobisty.

"Jak się okazało, w stacyjce zamiast kluczyka widniał +łamak+. Pojazd sprawdzono w bazie danych - dziś wpłynęło zgłoszenie o jego kradzieży. Kierowcą okazał się Litwin, został zatrzymany" - dodała Galon.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: uciekł | kierowca | BMW X6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje