Reklama

Akcja policji. Śmigłowcem zatrzymali złodziei samochodów

Do niecodziennego zatrzymania przestępców doszło na autostradzie A2 między Koninem a Poznaniem.

W pewnym momencie na autostradzie wylądował śmigłowiec Komendy Głównej Policji z policjantami wydziału realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji na pokładzie blokując skutecznie drogę przejazdu mężczyznom prowadzącym z Niemiec do Polski kradzione pojazdy.

W tym samym momencie policjanci ze stołecznej "samochodówki" w nieoznakowanych radiowozach wraz ze swoimi kolegami z komendy rejonowej na warszawskich Bielanach odcięli drogę odwrotu. W potrzasku znaleźli się zarówno mężczyźni kierujący skradzionymi samochodami jak i "pilot" poruszający się bmw 316, który prowadził swoich kolegów mając za zadanie informowanie ich o ewentualnych zagrożeniach.

Reklama

W odzyskanych pojazdach policjanci znaleźli i zabezpieczyli moduły komputerowe, łamaki oraz inne przyrządy służące zatrzymanym mężczyzną do kradzieży samochodów.

Dorota Tietz z Komendy Stołecznej Policji podkreśla, że mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni pojawieniem się policji.

Policja zna zatrzymanych z innych kradzieży samochodów, w których brali udział w Polsce. Zatrzymani to członkowie gangu wołomińskiego: 32-letni Marcin G., pseudonim "Gocław", 30-letni Marcin - "Diabeł". i 30-letni Mariusz P. -"Maniek".

Policja podczas akcji odzyskała trzy samochody skradzione w Polsce i Niemczech. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

(INTERIA.PL/IAR/Policja)

Dowiedz się więcej na temat: zatrzymana | zatrzymane | złodzieje samochodów

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy