Reklama

900 zł za stanie na "kopercie"!

Zaledwie o kilka procent wzrosła liczba mandatów wystawianych przez warszawskich strażników miejskich po zmianie przepisów dotyczących dróg wewnętrznych.

Nowe, obowiązujące od soboty regulacje prawne, pozwalają funkcjonariuszom wystawiać mandaty między innymi na drogach wewnętrznych, a także odholować samochód z koperty.

Reklama

Strażnicy nie musieli interweniować wiele razy, być może dlatego, że kierowcy przestraszyli się nowych przepisów.

Jednak, jak mówi jeden ze strażników miejskich, który pragnie zachować anonimowość, tak małego wzrostu liczby wystawianych mandatów można upatrywać również w nowych przepisach. Strażnicy nie wiedzą, jak je interpretować i dlatego wystawianie mandatów na razie idzie bardzo ostrożnie.

Do dzisiaj strażnicy miejscy nie odholowali również żadnego samochodu z miejsc dla niepełnosprawnych, ale tylko dlatego, że właściciele tych kilku aut - przychodzili jeszcze przed przyjazdem holownika. Kary jednak nie uniknęli i każdy z nich dostał 500-złotowy mandat. Natomiast każdy, komu straż miejska odholuje samochód z koperty, musi liczyć się z dużo wyższą karą - nawet 900 złotych.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: strażnicy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje