Reklama

Teraz jest najlepszy czas dla łowców okazji. Na czym można zaoszczędzić?

Późna jesień to dobry czas, żeby odwiedzić internetowe i stacjonarne sklepy zajmujące się sprzedażą akcesoriów motocyklowych. W momencie, gdy większość jednośladów stoi w garażach, startują poważne wyprzedaże asortymentu. Na co warto się skusić?

Październik, w zależności od pogody, to już ostatnie dni motocyklowego sezonu. Większość entuzjastów jednośladów odstawia maszyny do ciepłego garażu, a w sklepach i salonach motocyklowych zaczyna hulać wiatr. To najlepszy moment, żeby zapolować na jakieś okazje.

Lada moment wystartują coroczne akcje rabatowe, które sprawią, że magazyny bardzo szybko "oczyszczą się" z ubrań i akcesoriów w najpopularniejszych rozmiarach. Dlatego warto odpowiednio wcześniej przygotować budżet na takie zakupy.

Nowy motocykl

Paradoksalnie zima może być najlepszą porą na wymianę sprzętu. Wiele motocykli zakończy sezon i wyląduje w serwisach ogłoszeniowych, a dilerzy motocyklowi będą próbować ożywiać sprzedaż w martwym sezonie atrakcyjnymi akcjami rabatowymi. Warto to rozważyć, ponieważ odpowiednio wcześniej zamówiony motocykl dotrze do nas przed rozpoczęciem sezonu.

Reklama

Często okazuje, że oglądanie motocykli w sezonie mija się z celem z powodu braku dostępności lub niskich rabatów. Dlatego tym bardziej warto zrobić rundę po okolicznych salonach motocyklowych i zapytać o ofertę. Na pewno będzie taniej niż na początku wiosny.

Opony

Jesień i zima to bardzo dobry czas, żeby zamówić nowe opony do motocykla. Po pełnym sezonie można zweryfikować stan ogumienia i podjąć decyzję o zakupie nowego. Tym bardziej jeśli mają już za sobą kilka sezonów i zdążyły się "zestarzeć".

W przypadku motocykli opony są krytycznym elementem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo jazdy. Dlatego nie warto na nich oszczędzać. Lepiej kupić zimą opony wyższej klasy niż w pełnym sezonie iść na kompromisy.

Ubrania i akcesoria

Warto mieć na uwadze, że w sklepach motocyklowych znajdziemy również wiele ubrań i akcesoriów dostosowanych do jesiennej i zimowej aury. Kupowanie ich w "wysokim sezonie" jak najbardziej mija się z celem. Chyba, że przez najbliższe tygodnie z jakiegoś powodu będziemy skazani na jednoślad, a nie mamy ocieplanej kurtki odpornej na deszcz.

Jesienią jak najbardziej warto rozejrzeć się za wszystkimi podstawowymi akcesoriami potrzebnymi do jazdy latem. Począwszy od rękawic, przez kurtkę, spodnie, bieliznę motocyklową, a nawet kaski. Producenci zwykle wypuszczają na początek nowego sezonu (wiosną) nowe kolekcje.

Dlatego jesienią i zimą mają czas, żeby pozbyć się potencjalnych stanów magazynowych, które po nowym roku w wielu przypadkach mogą być niesprzedawalne. Jedynym minusem mogą być niedostępne najbardziej popularne rozmiary ubrań i akcesoriów, które sprzedały się w sezonie.

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy