Jaki wybrać samochód do ślubu i ile kosztuje wypożyczenie takiego auta?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, a przygotowania do niego obejmują wiele ważnych kwestii. Jaki wybrać samochód do ślubu i ile kosztuje wypożyczenie takiego auta? Pojazd będzie służyć do przewozu młodej pracy na miejsce ceremonii oraz wesela. Samochód do ślubu można także wykorzystać do zdjęć upamiętniających to wydarzenie.

Jaki samochód do ślubu? Retro czy limuzyna?

Niełatwo wybrać auto, które będzie służyć młodej parze w tym wyjątkowym dniu. Retro czy limuzyna? Jaki wybrać samochód do ślubu? Każde rozwiązanie ma swoje mocne strony.

Limuzyny, a także luksusowe SUV-y to samochody do ślubu, które oferują najwyższy komfort. Pokaźne rozmiary wnętrza, skórzana tapicerka, ciemne szyby czy panoramiczny dach to synonimy luksusu, które skutecznie umilą podróż samochodem do ślubu. 

Wygląd zewnętrzny auta ma zrobić wrażenie na gościach, a także zapewnić wyjątkowe kadry do zdjęć ślubnych. Elegancki design, lśniący lakier i okazałe alufelgi nie pozwolą przejść obok pojazdu obojętnie.

Reklama
  • Mercedes klasy S - wyrazisty design najnowszej generacji flagowej limuzyny niemieckiego producenta idzie w parze z luksusową przestronnością. Jako samochód do ślubu zapewni najwyższy komfort młodej parze, a goście będą pod wrażeniem jego wyjątkowej prezencji.
  • BMW serii 7 - elegancka limuzyna o charakterystycznej dla bawarskiej marki stylistyce przykuwa spojrzenia przechodniów. Zaawansowane systemy multimedialne i luksusowe wykończenie wnętrza tego samochodu do ślubu pozwolą młodej parze dotrzeć na ceremonię w bardzo komfortowych warunkach.
  • Porsche Cayenne - luksusowy SUV stanowi ciekawą propozycję samochodu do ślubu. Przestronne wnętrze wykonano z wysokiej jakości materiałów. Potężny SUV nawiązuje stylistyką do sportowych modeli marki, co sprawia, że wygląd samochodu jest jedyny w swoim rodzaju.

Dla zwolenników bardziej unikalnego rozwiązania dobrym pomysłem mogą być samochody do ślubu w stylu retro. 

Wybór jest naprawdę szeroki: od pojazdów z początku XX w., przez amerykańskie krążowniki szos, aż po klasyczne limuzyny. Nie brakuje pojazdów z otwieranym dachem, co może stanowić ciekawe rozwiązanie dla ślubów zawieranych w letnich miesiącach.

  • Cadillac DeVille - amerykański krążownik szos z lat 60. XX w. należał do ulubionych samochód Elvisa Presleya. Zaprojektowany bez kompromisów mierzy 6 m długości i 2 m szerokości. Tylne błotniki tego samochodu do ślubu są ozdobione charakterystycznymi skrzydłami.
  • Warszawa 224 - propozycja samochodu do ślubu dla miłośników klasycznej polskiej motoryzacji. Chromowane listwy i dodatki w połączeniu z nadwoziem o dużych gabarytach przeniosą młodą parę oraz gości w klimat PRL.
  • Ford Model T kabriolet - klasyczne auto z lat 20. XX w. stanowi oryginalną propozycję samochodu do ślubu. Wyglądem i wyposażeniem bardzo odbiega od współczesnych pojazdów, ale dzięki temu pozwala niemal przenieść się w czasie i zapewnić niezapomniane wrażenia młodej parze oraz gościom, zwłaszcza w ciepłe, słoneczne dni.

Samochody do ślubu w stylu retro to często wiekowe konstrukcje. Unikalny wygląd dodaje oryginalności, ale nie zawsze idzie w parze z komfortem. Wyższy poziom wygody oferują współczesne samochody luksusowe. Młoda para powinna więc zastanowić się, na czym jej najbardziej zależy.

Ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu?

Po wyborze typu pojazdu pozostaje ustalić, ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu. Ceny wynajmu są bardzo zróżnicowane, podobnie jak zakres oferowanych usług.

Niektóre wypożyczalnie oferują limuzynę do ślubu wraz z kierowcą, a inne sam pojazd, który w dniu ceremonii prowadzić będzie np. członek rodziny. 

Samochody retro zazwyczaj wypożyczane są z kierowcą - obsługa i prowadzenie klasycznych aut wymagają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Koszt wypożyczenia samochodu do ślubu najczęściej oblicza się na podstawie liczby godzin, na jaką wynajmowany jest pojazd. Należy ustalić, jaki limit kilometrów zawarty jest w ofercie. Warto też spytać o dodatkowe usługi zawarte w cenie, takie jak poczęstunek, lampki szampana, specjalne tablice rejestracyjne i inne.

Ceny wynajmu samochodu do ślubu z kierowcą na 3-6 godz. zaczynają się od ok. 500 zł. Średni koszt wynajmu limuzyny lub samochodu retro wynosi od 1 000 do 2 000 zł, choć oczywiście wszystko zależy od modelu auta. Wpływ na cenę ma też miejsce, w którym odbywa się ślub. Ceny wynajmu najbardziej luksusowych lub unikalnych pojazdów mogą sięgać nawet 10 000 zł.

Czym przystroić auto do ślubu i ile kosztuje dekoracja?

Dekoracja pojazdu zazwyczaj nie jest wliczona w cenę wynajmu samochodu. Czym przystroić auto do ślubu i ile kosztuje dekoracja?

Samochody do ślubu najczęściej dekorowane są kwiatami - sztucznymi lub żywymi. Kolor i rodzaj roślin oraz dodatków, takich jak kokardy czy tiul, można dopasować do stylu pojazdu i gustu młodej pary. Koszt wykonania dekoracji na samochodzie do ślubu wynosi średnio 200-300 zł, choć i w tym przypadku granicę ceny wyznacza wyobraźnia pary młodej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: limuzyna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy