Jak otworzyć auto bez kluczyka? Kilka sposobów, które warto znać

Kluczyki zostawione w środku samochodu. Coś takiego może zdarzyć się w najmniej dogodnym momencie. Warto się na to przygotować. Jak otworzyć auto bez kluczyka? Ten problem można rozwiązać bez pomocy specjalisty.

Jak otworzyć auto z zatrzaśniętymi kluczykami w środku?

Istnieje co najmniej kilka sposobów, które umożliwiają otwarcie samochodu z kluczykiem zatrzaśniętym w środku. Wystarczą do tego zdolności manualne, pewna ręka oraz podstawowe narzędzia.

Do otwarcia zatrzaśniętych drzwi samochodowych potrzeba:

  • plastikowego lub drewnianego klina;
  • sznura lub linki;
  • drutu.

Klin należy wykorzystać tak, aby podważyć drzwi przy uszczelce. Szczelina powinna być na tyle duża, aby wprowadzić do niej specjalnie przygotowany drut z zagięciem na jego końcu. Następnie trzeba tylko spróbować złapać końcem zagiętego druta za klamkę lub grzybek zamka. 

Reklama

Jeśli uda się pociągnąć za zamek, drzwi się otworzą i będzie można dostać się do wnętrza bez konieczności wzywania specjalisty.

Uwaga! Przy otwieraniu drzwi tą metodą istnieje ryzyko zarysowania lakieru lub wygięcia drzwi.

Problem z centralnym zamkiem. Jak otworzyć auto, gdy padnie akumulator?

Występuje problem z niskim napięciem akumulatora w samochodzie, a zaistniała nagła potrzeba dostania się do środka? Auto nie reaguje na przyciski w kluczyku? Aż 99% procent modeli ma na wyposażeniu grot, który umożliwia awaryjne otwarcie pojazdu. 

Znajduje się on wewnątrz kluczyka. Wkłada się go do otworu w klamce drzwi. Po przekręceniu kluczyka bez problemu wejdzie się do pojazdu.

Jak otworzyć auto od środka?

Otwieranie auto od wewnątrz w awaryjnej sytuacji może stać się wyzwaniem. Jeśli nie ma się pod ręką kluczyków, a zamek odmawia posłuszeństwa z powodu niedziałającego akumulatora lub awarii centralnego zamka, wyjście z samochodu może wydawać się niemożliwe. 

Jak otworzyć auto od środka?

Jeśli drzwi nie otwierają się po naciśnięciu klamki, najlepiej zadzwonić po pomoc. Doświadczony mechanik powinien poradzić sobie z uwolnieniem kierowcy. 

Można też zgłosić się do ślusarza. W ostateczności należy wybić szybę, jednak jest to kosztowne rozwiązanie.

Jak otworzyć zamarznięty zamek w aucie?

Zimą zamek po prostu zamarza i uniemożliwia otwarcie pojazdu. Jak otworzyć zamarznięte drzwi w samochodzie? Już wcześniej lepiej zaopatrzyć się w specjalne preparaty likwidujące zalegający lód i wodę wewnątrz zamka. Dzięki temu szybko odzyska się dostęp do auta.

Takich sytuacji można uniknąć całkowicie, jeśli przed sezonem zimowym zabezpieczy się zamki i uszczelki w drzwiach specjalnym smarem odpornym na wodę i niskie temperatury.

Jeśli brakuje odpowiedniego preparatu, istnieje opcja np. ogrzania klucza przed włożeniem do zamka. Ta metoda wymaga jednak cierpliwości i czasu. 

Nigdy nie należy polewać jednak drzwi gorącą wodą - może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy