Reklama

Gdzie zostawić auto przy lotnisku w Gdańsku? Czy parking P6 jest najtańszy?

Wakacje to okres, w którym parkingi lotniskowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Czy P6 to najtańszy parking przy lotnisku w Gdańsku? Gdzie zostawić auto przed wylotem na urlop? Cena, bezpieczeństwo i wygoda to kluczowe czynniki brane pod uwagę podczas wyboru parkingu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jak wybrać parking lotniskowy?

Samochód to wygodny środek transportu, którym pasażerowie oraz ich bagaże mogą dotrzeć do portu lotniczego, skąd polecą na wymarzony urlop. Parkowanie auta w przypadkowym miejscu to nie najlepszy pomysł. Jak wybrać parking przy lotnisku?

W trakcie wyboru miejsca na tygodniowe lub nawet dłuższe parkowanie auta warto porównać ceny. Należy jednak pamiętać, że najtańsza oferta nie zawsze okaże się najlepsza. 

Dobrze jest dowiedzieć się, jakie zabezpieczenia znajdują się na wybranym parkingu. Całodobowa ochrona oraz monitoring należą do podstawowych elementów zapewniających bezpieczeństwo. Oprócz tego ogrodzenie parkingu znacznie ograniczy możliwość wstępu przez postronne osoby.

Reklama

Nie można jednak zapominać o komforcie pasażerów oraz kierowcy. Lokalizacja parkingu w okolicy portu lotniczego w Gdańsku zapewni łatwy i szybki transfer do terminalu. Usługa przewozu na lotnisko zazwyczaj wliczona jest w cenę za parkowanie. Jedynie w przypadku parkingów mieszczących się na terenie lub w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego można rozważyć spacer do terminalu. 

Zanim przystąpi się do rezerwacji na parkingu, warto sprawdzić, jakie opinie w internecie ma wybrane miejsce. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać parking, który zapewnia odpowiedni poziom usług. 

Jakie parkingi są przy lotnisku w Gdańsku?

Port lotniczy w Gdańsku należy do krajowej czołówki pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Jakie parkingi są przy lotnisku w Gdańsku?

Na lotnisku w Gdańsku dostępnych jest aż 7 parkingów oraz strefa Kiss&Fly. W tej ostatniej umożliwiono bezpłatny wjazd na 10 minut w celu podwiezienia lub odbioru pasażerów. Po upływie tego czasu naliczana jest opłata w kwocie 20 zł za każde rozpoczęte 10 minut. 

Parkingi P1 i P3 przeznaczone są dla kierowców, którzy również odbierają lub przywożą pasażerów. Każde 10 minut parkowania wiąże się z wniesieniem opłaty wynoszącej 2 zł. Parking P3 umożliwia zostawienie auta na dłużej. Wtedy od 1 do 3 dób naliczana jest opłata w wysokości 22 zł za każdą z nich. Następnie stawka za każdy kolejny dzień staje się niższa. 

Takie same ceny dobowe obowiązują na parkingach P4 oraz P5. Kwoty za parkowanie naliczane są na nich co 24 godziny. 

Parkingi P6 oraz P7 są przeznaczone dla dłuższego postoju samochodów. Na parkingu P6 opłata za parkowanie do 4 dni wynosi 37 zł. Kolejne trzy dni kosztują 4 zł za każdy z nich. Potem opłata wzrasta do 7 zł za każdą dobę. Parking P6 oferuje miejsca dla 1251 samochodów. Zlokalizowany jest zaledwie 250 metrów od budynku lotniska.

W kwietniu 2022 roku otwarto parking P7, który jest zarazem najtańszy. Oferuje 460 miejsc parkingowych, a docelowo ma pomieścić 900 aut. Parkowanie od 1 do 4 dni kosztuje 25 zł. Parkowanie przez okres od 5 do 7 dni wiąże się z opłatą w kwocie 35 zł. Dłuższe korzystanie z parkingu P7 kosztuje o 6 zł więcej za każdy kolejny dzień.

Wszystkie parkingi na terenie lotniska w Gdańsku są niestrzeżone. Opłaty za parkowanie należy wnieść w automatach kasowych lub elektronicznie w przypadku dokonania rezerwacji online.

Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku w Gdańsku?

W sąsiedztwie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy znajduje się wiele lokalizacji umożliwiających parkowanie na czas urlopu. Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku w Gdańsku? Wystarczy sprawdzić poniższe zestawienie:

  • Parking Lotniskowy Gdańsk - strzeżony obiekt zlokalizowany przy ul. Słowackiego 167 znajduje się zaledwie ok. kilometra od lotniska i w cenie parkowania oferuje transfer, który zajmuje dosłownie kilka minut. Parkowanie przez 7 dni kosztuje 55 zł. Opłata za każdy kolejny dzień wynosi 5 zł.
  • Parking Lotnisko Gdańsk Bastian - mieści się przy ul. Słowackiego 183 vis-a-vis wieży kontrolnej lotniska. Tygodniowe parkowanie na tym strzeżonym parkingu kosztuje 86,10 zł (na stronie parkingu jest podana cena netto) i zawiera koszt transferu. Przy płatności online przed przyjazdem naliczany jest rabat, który wynosi 10%.

  • START Parking Lotnisko Gdańsk - monitorowany parking znajduje się przy ul. Spadochroniarzy 21, zaledwie 800 metrów od terminalu. Aktualnie w cenie 37 zł za tydzień nie ma usługi transferu. Ceny w lipcu i sierpniu są wyższe, więc warto sprawdzić aktualny cennik przed rezerwacją. Czas potrzebny na dotarcie do portu lotniczego piechotą wynosi ok. 9 min.
  • Nikko Servis Parking - obiekt zlokalizowany jest na ul. Szybowcowej 8D w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Transfer z tego strzeżonego parkingu zajmuje ok. 2 minut i zawarto go w cenie, która wynosi 60 zł za 7 dni.
  • Parking Holiday - strzeżony parking, który również mieści się w bliskiej okolicy portu lotniczego. Pozostawienie auta na 7 dni kosztuje 90 zł i w cenie zawarty jest transfer na życzenie.

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy