Do czego służy przycisk z gwiazdką w samochodzie?

W kabinie samochodu można znaleźć wiele przycisków o tajemniczym znaczeniu. Jednym z nich jest przycisk z gwiazdką. Warto wiedzieć, do czego służy, ponieważ jest bardzo przydatny.

Samochody cały czas się zmieniają. Kiedyś każdy przełącznik lub pokrętło znajdowało się blisko przekaźnika konkretnego elementu wyposażenia. Dziś, w dobie pojazdów naszpikowanych elektronicznymi rozwiązaniami, przesyłanie sygnału jest cyfrowe. Najpierw impuls trafia do komputera, który podejmuje decyzję o użyciu danej funkcji wyposażenia.

Przycisk z gwiazdką lub symbolem - co oznacza?

W wielu samochodach można znaleźć przyciski znajdujące się na kierownicy lub konsoli środkowej - z ikoną gwiazdki lub innym symbolem - które oferują możliwość personalizacji. Dzięki temu można uruchomić przydatną dla kierowcy funkcję za pomocą jednego kliknięcia.

Reklama

Jeśli samochód nie ma typowego przycisku z gwiazdką, napisem FAV lub inną ikonką - warto zajrzeć do instrukcji obsługi w poszukiwaniu takiego rozwiązania. W niektórych markach mogą to być numerowane przyciski na konsoli środkowej, które mogą definiować skróty do wielu funkcji pojazdu.

Zwykle zakres możliwości konfiguracji jest zdefiniowany przez producenta pojazdu. Przycisk może uruchamiać jedną lub kilka dostępnych funkcji. Konfiguracja jest zwykle dostępna w menu urządzenia multimedialnego lub po dłuższym wciśnięciu przycisku. 

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy