Co się stanie, gdy zatrąbimy trzy razy na stacji benzynowej?

Jedna ze znanych sieci stacji benzynowych wprowadziła jakiś czas temu rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Wystarczy podjechać pod dystrybutor i zatrąbić trzy razy, żeby przekonać się, na czym polega nowa akcja.

Co się stanie, gdy zatrąbimy trzy razy przy dystrybutorze?

"Aby wezwać obsługę, zatrąb trzy razy" - takie hasło znajdziemy na jednej z sieci stacji benzynowych. Wystarczy, że osoba niepełnosprawna podjedzie pod dystrybutor i wciśnie trzy razy klakson, a obsługa powinna po chwili służyć pomocą. Na prośbę niepełnosprawnej pomocnik może zatankować paliwo, a w niektórych wypadkach nawet pobrać płatność bez konieczności opuszczania pojazdu.

Takie pomysł znacznie ułatwia życie osobom niepełnosprawnym, zwłaszcza poruszającym się na wózku. Jednak nie zawsze świetne pomysły w teorii, działają w praktyce. W przykry sposób przekonał się o tym Łukasz Wala - TikToker, który kiedyś reprezentował Polskę w judo.

Reklama

TikToker sprawdził, co się stanie, gdy zatrąbi na stacji trzy razy?

W wyniku wypadku samochodowego ma sparaliżowane nogi i porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo że Łukasz Wala ma ograniczoną mobilność osobistą, to może prowadzić samochód. Jego prywatny pojazd został specjalnie zmodyfikowany, żeby spełnić jego potrzeby.

Dlatego sportowiec postanowił sprawdzić, jak działają procedury. Po podjechaniu pod dystrybutor zatrąbił trzy razy i odczekał chwilę. Niestety, nikt się nie zjawił. Niepełnosprawny sportowiec wysiadł z auta, zajął miejsce na wózku inwalidzkim i pojechał do budynku stacji.

Brak reakcji na trzykrotny klakson zainicjował akcję

Chciał się dowiedzieć, z czego wynikał brak reakcji. Pracownica próbowała tłumaczyć, że nie słyszała dźwięku klaksonu, ale TikToker nie dał wiary tym zapewnieniom. Jego zdaniem, spojrzała w kierunku samochodu i całkowicie zignorowała nadawany przez niego sygnał.

Ta przykra sytuacja zainspirowała Łukasza to prowadzenia akcji w całej Polsce, gdzie sprawdza, czy na stacjach benzynowych można uzyskać pomoc po trzykrotnym wciśnięciu klaksonu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: stacje benzynowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy