Reklama

Ile kosztuje wypożyczenie kampera na wakacje? To ostatni moment na rezerwację

Urlop w kamperze to gotowy przepis na wakacyjną przygodę. Ta forma wypoczynku zapewnia niezależność i możliwość zwiedzenia wielu miejsc. W ostatnich latach bardzo zyskała na popularności. Nowoczesne kampery pozwalają wygodnie podróżować oraz wypoczywać nawet 8 osobom. Ile kosztuje wypożyczenie kampera na wakacje?

Cztery rodzaje kamperów: alkowa, półintegra, integra, van

  • Alkowa to nazwa popularnego modelu kampera z charakterystyczną nadbudową nad kabiną kierowcy. Ten typ oferuje zazwyczaj więcej miejsc do spania od innych rodzajów zabudowy. Przestrzeń nad kabiną jest wykorzystana jako podwójne łóżko, którego nie musisz ścielić i składać każdego dnia. Największe alkowy mogą pomieścić nawet 8 osób. Do minusów zalicza się wysokość kampera. Wpływa ona na wyższe zużycia paliwa, gorszą dynamikę, a także na ograniczenia w możliwościach przejazdu niektórymi tunelami lub pod niższymi wiaduktami. 
  • Półintegra jest połączeniem wysokiej alkowy z następną w kolejności integrą. Ten rodzaj kampera nadal cechuje zabudowa na kabinie auta dostawczego, ale w tym przypadku szoferka jest bardziej zintegrowana z przestrzenią mieszkalną. Zrezygnowano z sypialni na przodzie auta. Zamiast niej mamy sypialnię z tyłu, rozkładaną kanapę w salonie lub opuszczane elektrycznie łóżko. Półinterga oferuje zazwyczaj 4-5 miejsc sypialnych. Dzięki niższej wysokości kamper mniej pali i jest nieco szybszy. Łatwiej nim też dojechać do wybranego celu podróży.
  • Integra to kamper z całkowicie zintegrowaną częścią mieszkalną oraz kabiną kierowcy. Nadwozie i wnętrze zostały zaprojektowane od podstaw, co wpływa na wyższy komfort użytkowania. Kampery o zintegrowanej zabudowie nadwozia charakteryzują się wyższym standardem. Są bardziej ergonomiczne, wygodne oraz bogato wyposażone. Jedynym istotnym mankamentem okazuje się mniejsza ilość miejsca wewnątrz, a także w przestrzeni bagażowej.
  • Volkswagen, Mercedes i Ford projektują kampery van na podstawie popularnych dostawczaków. Nadwozie uzupełnione jest o dodatkową przestrzeń sypialnianą w postaci namiotu, która mieści się w rozkładanym dachu pojazdu. Kampery tego typu nie oferują tak bogatego wyposażenia jak bardziej zaawansowane pojazdy rekreacyjne. Ilość miejsca wystarczy dla 2-4 osób, a wymiary zewnętrze odpowiadające standardowym dostawczakom zapewniają łatwiejsze manewrowanie i niższe zużycie paliwa.


Wśród tych czterech rodzajów kamperów z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jaki kamper najlepszy na wakacyjny wyjazd?

Najdroższe w zakupie oraz wynajmie są kampery z nadwoziem zintegrowanym. Oferują największy komfort, a ich wymiary pozwalają dotrzeć do wielu celów podróży. Gdy wybierasz się na urlop kamperem w większym gronie, to najlepiej sprawdzi się pojemna alkowa. Z kolei kamper o zabudowie półintgera stanowi kompromis pomiędzy dwoma powyższym rozwiązaniami. Jeśli zależy ci na niższych kosztach, a planujesz dużo podróżować i bez problemu dojechać do miejsc niedostępnych dla dużych kamperów, na wakacyjny wyjazd wybierz vana. 

Reklama

Wakacje w kamperze. Kupić czy wypożyczyć?

Kupno kampera to spory wydatek. Nowe pojazdy kosztują od 300 do ponad 500 tysięcy złotych, więc posiadanie kampera na własność stanowi rozwiązanie dla zamożnych użytkowników.

Aby spróbować uroków urlopu w kamperze, możesz wynająć pojazd w jednej z licznych wypożyczalni. 

Ceny najmu różnią się w zależności od wielkości czy standardu samochodu i wynoszą od 300 do nawet tysiąca złotych za dobę. Zatem to, czy lepiej kupić, czy wypożyczyć zależy w dużej mierze od twoich możliwości finansowych oraz częstotliwości wyjazdów.

Gdzie pojechać kamperem na wakacje w Polsce?

Najpopularniejszym kierunkiem urlopowych wypadów kamperem jest polskie morze. Od Helu po Świnoujście znajdziesz wiele campingów oferujących dobry standard, a także urokliwe miejsca, gdzie możesz przenocować na dziko. 

Jeśli morski klimat nie jest tym wymarzonym, skorzystaj z niezależności, jaką daje Ci kamper - na wakacje wybierz dowolny inny cel podróży. 

Spływ kajakami na Mazurach, a może piesze wędrówki po górach połączone z zapierającymi dech w piersiach widokami? Zaplanuj swój urlop w kamperze bez żadnych ograniczeń i spędzaj czas dokładnie tak, jak masz na to ochotę. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kamper | wynajem kamperów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy