Reklama

Kto smaruje w sportach motorowych?

Od czasu skonstruowania pierwszych samochodów ludzie odkrywają magię prędkości. Rywalizacja we wszelkich dyscyplinach sportów motorowych jest pasją milionów ludzi na całym świecie - zawodowców i amatorów.

W ogniu sportowej rywalizacji

Reklama

Po drogach i bezdrożach ścigają się pojazdy wyposażone w silniki o ogromnych mocach. Taki wyczynowy silnik poddawany jest ekstremalnym obciążeniom, którym zwykły olej silnikowy nie jest w stanie sprostać. Dlatego powstały specjalne oleje do zastosowań "sportowych".

Platinum - tworzony z rajdową pasją

Już w 2004 roku opracowano pierwszy polski olej dla samochodów rajdowych i wyścigowych, dostosowany do ekstremalnych warunków pracy silnika. Zwykle proces wprowadzania produktów w świat wielkiego sportu trwa kilka lat potrzebnych na testy i przekonanie zawodników do ich stosowania. W przypadku olejów Platinum, produktów ORLEN OIL, udało się to stosunkowo szybko. Producent olejów z satysfakcją odnotowuje coraz większe zainteresowanie "sportowymi" olejami ze strony zawodników i teamów rajdowych. Oczywiście, przygotowaniom do wprowadzenia na rynek olejów do pojazdów sportowych towarzyszy zawsze marzenie, by używający ich zawodnicy stawali regularnie na najwyższych stopniach podium.

Mistrzowie w barwach Platinum

Oleju Platinum używa w swojej rajdówce najszybszy polski kierowca w sezonie 2008, wicelider Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Kajetan Kajetanowicz. Pilot Kajetana, Maciej Wisławski, nestor polskich rajdów, bez wahania zaangażował się w działania promocyjne marki Platinum: - Ja wymieniam olej na Platinum, bo Platinum nie tylko chłodzi, ale przede wszystkim perfekcyjnie smaruje i chroni silnik - mówi.
Oleje Platinum przeszły mordercze próby w wielu rajdach szosowych i terenowych. Testowano je między innymi podczas Rajdu Dakar w pojazdach ORLEN TEAMU. Obecnie coraz częściej używają ich zawodnicy startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, Rajdowym Pucharze Polskiego Związku Motorowego oraz coraz szersze grono zawodników startujących w rajdach terenowych.

Stosują je także zawodnicy serii wyścigów płaskich na 1/4 mili, w tym Xawery Mielcarek, wielokrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie.

Nie tylko dla zawodowców

Poza sportami motorowymi olej Platinum Rally Sport 10W-60 jest zalecany również do wszystkich nowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych, także z turbodoładowaniem, eksploatowanych przez kierowców preferujących "ostrą" jazdę.

A nawet jeśli nie masz ambicji rajdowych - a samochodu używasz głównie do jazdy miejskiej (czasem niestety równie emocjonującej jak rajd) - w ofercie Platinum znajdziesz szeroką gamę olejów przystosowanych do tego typu jazdy i świetnie spełniających się na szlakach miejskiej dżungli.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama