Reklama

Żelowy samochód

Salon samochodowy w Tokio to oczko w głowie miejscowych potentatów. Z jak najlepszej strony planuje pokazać się Honda.

Japoński producent zaprezentuje na imprezie swój najnowszy model koncepcyjny o nazwie puyo. Niewielki, przypominający urodą serdelka pojazd jest nie tylko ekologiczny, ale również przyjazny pieszym.

Samochód wyposażono w "żelowe" plastyczne nadwozie, dzięki czemu w zderzeniu z przechodniem ten ostatni nie powinien odnieść większych obrażeń (o ile oczywiście nie wpadnie do wnętrza, przez ogromną przednią szybę...). Co więcej, nadwozie auta emituje widoczną poświatę, co sprawia, że nie sposób jest nie zauważyć nadjeżdżającego pojazdu.

Rozstawione w narożnikach nadwozia koła zapewniają nie tylko dużą przestrzeń wewnątrz. By ułatwić manewrowanie na zatłoczonych miejskich uliczkach każde z nich można skręcić. W efekcie, samochód potrafi obrócić się w miejscu o 360 stopni.

Dostępu do wnętrza bronią otwierane pod kątem ku górze drzwi zachodzące na dach. W środku wygospodarowano miejsce dla czwórki pasażerów. Co ciekawe samochód pozbawiony jest kierownicy, kierowca steruje pojazdem za pomocą joysticka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy