Zamaskowane Maserati GranTurismo w Polsce

​Jeden z czytelników przysłał nam zdjęcie tajemniczego, zakamuflowanego samochodu, który spotkał na jednej z ulic z Krakowa. To ciekawy pojazd, okazuje się bowiem, że na polskich drogach testowane jest nowe Maserati GranTurismo.

Maserati GranTurismo to klasyczne coupe. Pierwsza generacja tego pojazdu została zaprojektowana przez Pininfarinę i produkowano ją w latach 2007 - 2019, a więc niezwykle długo. Pojazd napędzany był wyłącznie silnikami V8 - 4.2 o mocy 405 KM i 4.7 o mocy 440 KM (GranTurismo S). Model ten oferowano również jako kabriolet o nazwie GranCabrio.

Niedługo po zakończeniu produkcji pożegnalnym modelem GranTursimo Zeda pojawiły się doniesienia, że Maserati pracuje nad nową generacją GranTurismo.

Początkowano podawano, że samochód zadebiutuje pod koniec 2021 roku, ale te informacje się nie potwierdziły. Premiera została przesunięta zapewne z powodu kryzysu półprzewodnikowego. Auto zadebiutuje więc w tym roku.

Reklama

Co Maserati może sprawdzać w Polsce? Zapewne zachowanie samochodu w różnych temperaturach, zarówno dodatnich, jak i ujemnych. Chodzi tu zarówno o rozgrzewania się silnika, jak działanie klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji. Sprawdzane może być również działanie systemów - asystentów kierowcy, w tym wykrywania linii na drogach czy znaków drogowych.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maserati GranTurismo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama