Reklama

Z kompasem w trudny teren

Jeep Compass, którego światowa premiera odbywa się właśnie na salonie samochodowym w Detroit, jest prototypem pojazdu, który czuje się jak w domu zarówno na ulicach miast, jak i na trudnym terenie bezdroży. Samochód został zainspirowany Jeepem Jeepsterem z 1998 roku, a zbudowano go na płycie podłogowej modelu Cherokee. Jeśli tylko Compass spodoba się zwiedzającym amerykański salon, to z pewnością w przyszłości trafi do sprzedaży. Zobacz Jeepa Compass w naszej GALERII.

Samochód powstał z myślą o młodych ludziach, poniżej 24 roku życia, którzy poszukują oryginalnego, niedrogiego pojazdu, którym mogliby zabrać grupkę przyjaciół na wycieczkę po za miasto. Compass przypomina nieco prawdziwy samochód rajdowy. Ma podobnie jak on, dwoje drzwi, napęd na cztery koła, mały rozstaw osi i nisko umieszczony środek ciężkości.

Samochód napędza 3,7 litrowy silnik PowerTech V6 dysponujący mocą 210 KM i momentem obrotowym 319 Nm. Nadwozie i wnętrze pojazdu utrzymano w ciemnozielonej barwie, przez co pojazd bardziej przypomina samochód wojskowy gotowy do boju. Deska rozdzielcza wygląda natomiast jak kokpit myśliwca, z technicznymi wskaźnikami, zegarami i obowiązkowym kompasem. Jest przy tym czytelna i funkcjonalna. Cztery kubełkowe fotele obite zieloną skórą zapewniają każdemu z podróżnych wygodną jazdę nawet po bezdrożach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: napęd na cztery koła | Jeep Compass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje