Reklama

Wyścigowa "407"

Peugeot przygotował coś specjalnego na zbliżający się salon samochodowy w Genewie (4-14 marca). Na stoisku francuskiego producenta stanie wyjątkowy samochód sportowy - model 407 Silhouette, kierowany do ludzi ceniących sobie dynamiczną jazdę, porównywalną z efektami uzyskiwanymi na prawdziwym wyścigowym torze.

Architektura tego 2-miejscowego pojazdu została przejęta wprost z modeli startujących w serii wyścigów Supertouring Championships - niskie, opływowe nadwozie z centralnie umieszczonym silnikiem to styl jaki często możemy spotkać na wyczynowych torach.

Długość całego auta to 4,67 m, wysokość wynosi 1,37 m, a szerokość 1,9 m. Ostatnia wartość jest niewiele większa niż w "produkcyjnej" odmianie Peugeota 407, a jednak przyczynia się do uzyskania

znakomitych parametrów jezdnych Silhouette. Dodatkowym plusem w tej kwestii jest regulowane zawieszenie, które może być dodatkowo obniżone o 4 cm i  szerokie opony o wymiarach 235/35 R19 z przodu oraz 265/30 R19 z tyłu.

Do napędu Peugeota 407 Silhouette posłuży mechanicznie doładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 2946 ccm o mocy 320 KM (230 kW). Obsługuje go ręczna przekładnia "dogbox" o sześciu biegach, która może zostać przełączona na tryb sekwencyjnej zmiany przełożeń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: salon samochodowy w Genewie

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy