Reklama

Wraca Lamborghini Miura

Lamborghini wskrzesza swój chyba najbardziej kultowy model - Miurę. Prototyp tego pojazdu pokazany zostanie na salonie w Detroit.

Oryginalne Lamborghini Miura debiutowało w 1966 roku. Za tamten projekt odpowiadał Marcello Gandini. Jak się miało później okazać stworzył on chyba najbardziej udany model tej marki.

Z tego też względu zaprojektowanie następcy Miury nie było łatwym zadaniem. Podjął się go jednak nie byle kto, bo sam Walter de Silva, który miesiąc temu został szefem stylistów w Lamborghini.

Celem Włocha było powtórzenie tego, co udało się zrobić Fordowi z GT40. Czyli stworzyć samochód,

który stylistycznie w jasny sposób nawiązuje do kultowego poprzednika, a jednocześnie jest wyposażony we wszystkie współczesne rozwiązania techniczne.

Jak przyznał de Silva koncepcję nowej Miury opracowywał przez dwa lata. Czy okaże się ona udana? Dowiemy się wkrótce. Jeśli samochód spotka się z życzliwymi przyjęciem - trafi do limitowanej produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | Lamborghini

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy