Reklama

Wraca audi A2. Na razie jako elektryczny prototyp

Audi zaprezentuje na salonie we Frankfurcie prototyp pojazdu o nazwie A2. Samochód ten ma stanowić kolejny krok w kierunku ograniczenia emisji CO2.

Audi A2 ma 3,80 m długości, 1,69 m szerokości i 1,49 m wysokości. Mimo niewielkich rozmiarów wnętrze ma pomieścić cztery dorosłe osoby.

Źródłem napędu prototypu jest silnik elektryczny. Wygląda więc na to, że audi A2 jest odpowiedzią koncernu z Ingolstadt na również elektryczne BMW i3.

A2 jest pełne nowoczesnych technologii. Czarny dach za naciśnięciem jednego przycisku może zmienić się w przeźroczysty. Reflektory wykonano w technologii LED, z tym że wykorzystano rozwiązanie zwane matrix beam. Oznacza to, że każde światło składa się zespołu mikroreflektorów, które generują jasne i skupione światłe, eliminujące ryzyko oślepienia. Z kolei z tyłu wykorzystano laser, a światła same dopasowują się do warunków jazdy.

Reklama

Światła odnajdziemy również z boku. Świetlna linia, pełniąca m.in. funkcję kierunkowskazu biegnie od tylnych świateł, przez cały bok pojazdu, aż do przodu.

Sterowanie wieloma mechanizmami samochodu odbywa się za pomocą dużych ekranów dotykowych.

Nie ujawniono osiągów ani zasięgu nowego A2. Wiadomo jednak, że jest to samochód, który ma pokazać kierunek rozwoju Audi, i który nie ma w obecnej formie szans trafienia do produkcji seryjnej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prototypy | Audi A2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama