Reklama

Tiguan, czyli VW z gazety

Samochodu jeszcze nie ma, ale jest już nazwa. Zarząd Volkswagena postanowił, że najnowszy produkt tej firmy, kompaktowy SUV będzie nazywał się tiguan.

Nazwę tę wybrali czytelnicy prasy motoryzacyjnej. Marketing niemieckiego koncernu poddał pod głosowanie w sumie pięć nazw. Oprócz Tiguana rywalizowały Nanuk, Namib, Rockton i Samun. W sumie w dziesięciu krajach oddano ponad 350 tysięcy głosów, a Tiguan okazał się zdecydowanym zwycięzcą.

Nowy pojazd Volkswagena to mniejszy brat touarega. Prace nad tym pojazdem są już mocno zaawansowane, wiadomo, że jego produkcja odbywać się będzie w Wolfsburgu, a rozpocznie się w 2008 roku.

Tiguan ma łączyć filozofię touarega z możliwościami sprawnego poruszania się po miejskiej dżungli, jakich ten duży pojazd nie dawał. Pierwszą zapowiedzią powstania kompaktowego SUV-a była prezentacja prototypowego volkswagena concept A, który debiutował na tegorocznym salonie motoryzacyjnym w Genewie.

Reklama

Tiguan to nazwa powstała od połączenia dwóch angielskich słów oznaczających tygrysa i iguanę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SUV | gazety | Volkswagen

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy