Reklama

Szpiegowskie foto panamery!

Mamy coraz lepsze pojęcie, jak będzie wyglądało pierwsze sportowe porsche o czterech drzwiach!

Panamera to odpowiedź niemieckiego koncernu na sukces mercedesa CLS. Duży sedan o nadwoziu przypominającym coupe ma się dobrze sprzedawać przede wszystkim za oceanem. Konkurencja będzie spora, bowiem podobne auta przygotowują również m.in. Aston Martin (rapide) i Alfa Romeo (169). Jednak najbardziej zaawansowane w pracach jest porsche, które już przeprowadza testy drogowe swoich prototypów.

Najłatwiej (co nie znaczy, że łatwo) można było spotkać zamaskowane panamery w okolicach toru Nurburgring. Jednak zdjęcie, które prezentujemy, a które opublikował holenderski Autoweek, zostało zrobione na autostradzie koło Ludwigshafen.

Reklama

Pojawiają się również pierwsze informacje na temat silników, które znajdą zastosowanie w panamerze. Pod maską podstawowej wersji ma pracować silnik 3.6 V6 o mocy 300 KM (stosowany w cayenne). Lepsze osiągi zapewni znana z cayenne S jednostka 4.8 V8 oraz V8 biturbo z cayenne turbo. Nieco później w ofercie ma pojawić się panamera z silnikem V10 pochodzącym z carrery GT.

Na wejście na rynek nowego porsche będziemy musieli jeszcze poczekać. Pierwsza publiczna prezentacja panamery nastąpi na salonie genewskim w 2009 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sportowe | porsche | foto

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy