Reklama

Szok! Morgan zbudował auto na prąd!

Gdyby pokusić się o zestawienie najmniej postępowych producentów samochodów, na pierwszym miejscu bezsprzecznie znalazłby się Morgan.

Słynąca z dwuosobowych roadsterów brytyjska marka zaskoczyła jednak swoich sympatyków - na salonie motoryzacyjnym w Genewie firma zaprezentowała prototyp pojazdu z napędem elektrycznym!

Oburzonych, ortodoksyjnych fanów pragniemy jednak uspokoić - samochód - przynajmniej w takiej wersji - na pewno nie trafi do produkcji.

Pojazd o nazwie plus E jest próbą wysondowania rynku - przedstawiciele marki nie kryją, że chcą sprawdzić, jak tego rodzaju samochód może zostać odebrany przez potencjalnych klientów.

Auto bazuje na produkcyjnym modelu plus 8, ale zamiast klasycznego silnika benzynowego, za trakcję odpowiada motor elektryczny czerpiący energię z baterii litowo-jonowych. Jednostka napędowa rozwija moc 160 KM i dysponuje momentem obrotowym 380 Nm.

Reklama

Dane te przekładają się na przyspieszenie do 100 km/h w równe 6 sekund i prędkość maksymalną 185 km/h. Samochód, który ładować można bezpośrednio z sieci, ma zasięg około 190 km.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy