Syrenki z Kutna można już spotkać na drogach!

Stali czytelnicy naszego serwisu wiedzą doskonale, że AMZ-Kutno - producent specjalistycznych zabudów samochodowych - jest na najlepszej drodze do uruchomienia produkcji nowej wersji Syreny.

Syrenka - bo tak właśnie nazywa się opracowany w Kutnie pojazd - trafić ma do produkcji już w przyszłym roku. Obecnie trwają właśnie intensywne testy prototypów, które można już spotkać na publicznych drogach.

Reklama

W miniony weekend kierowcy podróżujący autostradą A1 mieli okazję zobaczyć prototypy Syrenek w ruchu drogowym.

Samochody z Kutna były jedną z głównych atrakcji organizowanego w Cieszynie święta 200-lecia Polskiej Motoryzacji. Dwa testowe egzemplarze pokonały trasę z Kutna do Cieszyna (i w drugą stronę) na własnych kołach wzbudzając przy tym sensację wśród kierowców.

Przypominamy, że Syrenki z Kutna - tak samo, jak kultowe poprzedniczki - powstają w oparciu o solidną (tym razem przestrzenną) ramę, do której montowana jest wykonana z kewlarowych kompozytów karoseria.

Za napęd odpowiada czterocylindrowy silnik konstrukcji General Motors. Jednostka o pojemności 1,4 l (w jakie wyposażonych jest większość prototypów) rozwijają moc około 90 KM. To wystarcza, by samochody osiągały prędkość maksymalną w okolicach 180 km/h.

Dowiedz się więcej na temat: Syrenka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje