Reklama

Syrena Meluzyna. Pierwsze oficjalne zdjęcia!

Końcówka roku przynosi dobre informacje dla fanów polskiej motoryzacji. Coraz więcej dzieje się wokół projektu wskrzeszenia Syreny. Kilka miesięcy temu marka trafiła w prywatne ręce...

Przypominamy, że obecnym właścicielem marki Syrena jest Arkadiusz Kamiński - polski biznesmen i projektant przemysłowy mieszkający na stałe w Toronto.

W rozmowie z "Dziennik.pl" Kamiński zdradził kilka nowych faktów dotyczących kolejnego wcielenia legendarnego polskiego samochodu. Wiadomo już, nowy model marki Syrena otrzyma nazwę Meluzyna. Podobnie jak pierwowzór, zupełnie nowa Syrena napędzana będzie na przednią oś. Nawiązań do legendarnej poprzedniczki ma być więcej - pod maską podstawowych modeli znajdzie się niewielki, benzynowy silnik o trzech cylindrach. Planowane jest też uruchomienie produkcji auta w wersji S, czyli sportowej. Syrena Meluzyna w tej odmianie otrzymać ma napęd na cztery koła.

Reklama

Plany dotyczące nowego wcielenia Syreny są bardzo ambitne. Oprócz wersji hybrydowej z napędem benzynowo-elektrycznym, która przedstawiona zostanie w najbliższych miesiącach, Kamiński przewiduje też utworzenie nowej serii wyścigowej Syren Sport.

Dzięki uprzejmości kolegów z "Dziennik.pl" publikujemy pierwsze, oficjalne wizualizacje nowej Syreny w wersji Meluzyna S. Jak wam się podoba?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL