Samochód od producenta płyt głównych. Oto Foxtron Model B

Foxtron - dział motoryzacyjny tajwańskiego potentata podzespołów elektronicznych Foxconn – zaprezentował nowy model elektrycznego, kompaktowego samochodu. Zaprojektowany przez Pininfarinę pojazd ma szanse wejść do produkcji w 2024 roku.

 

Chociaż marka Foxconn kojarzy się głównie z podzespołami do smartfonów oraz komponentami komputerowymi, firma od dłuższego czasu zajmuje się rozwojem technologii wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. Dowodem na jej zaangażowanie w rynek motoryzacyjny niech będą trzy prototypy, które zostały zaprezentowane w 2021 roku. Opisywany Foxtron Model B jest niejako czwartym z nich.

Foxtron Model B - elektryczny kompakt do miasta

Nowy samochód jest oparty na platformie elektrycznej MiH, która stanowi również podstawę dla pozostałych modeli producenta. Rozwiązanie to jest dostępne w formie projektu referencyjnego, dostępnego także dla innych koncernów oraz przedsiębiorstw motoryzacyjnych.

Reklama

Chociaż na obecną chwilę nie ujawniono żadnych szczegółów na temat układu napędowego oraz danych technicznych nowego Foxtrona, przedstawiciele marki zaznaczają, że będzie on dostępny w konfiguracji zarówno jedno - jak i dwusilnikowej z napędem na cztery koła. Przy tym wszystkim pojazd ma posiadać wszystkie cechy wymagane od typowego bezemisyjnego samochodu miejskiego, a za jego nowoczesny wygląd odpowiada włoskie biuro projektowe Pininfarina.

Oficjalna premiera modelu ma nastąpić 18 października tego roku. Firma Foxconn poinformowała, że niebawem ogłosi szczegóły na temat dostępności swoich pojazdów na świecie. Co ważne - przedsiębiorstwo nie wyklucza produkcji samochodów elektrycznych na terenie Europy.

Inne prototypy producenta

Inne pojazdy sygnowane marką Foxtron obejmują luksusowego sedana (Model E), rodzinnego SUVa (Model C) oraz komfortowy autobus pasażerski (Model T).

Jako pierwszy na trasy może wyjechać elektryczny Autobus, który ma poszczycić się zasięgiem dochodzącym do nawet 400 km. Pojazd został wyposażony w szereg rozwiązań technologicznych wpływających na komfort oraz bezpieczeństwo podróżujących nim pasażerów.

Na nieco późniejszy termin została przewidziana premiera SUV-a. Prognozowany na 2023 rok Foxtron Model C ma być budżetowym pojazdem rodzinnym, dysponującym jednak wysokimi osiągami oraz sporym zasięgiem. Jego debiut miałby nastąpić już w 2023 roku.

Ostatni z pojazdów - wysokiej klasy limuzyna, zaprojektowana we współpracy z Pininfariną nie posiada jeszcze określanego terminu sprzedaży. Wiadomo jednak, że pojazd jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 750 KM i ma być konkurencją dla europejskich marek prermium.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Foxconn Manufacturing Group | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy