Reklama

Samochód-biuro Nissana

Na zbliżającym się 36. Salonie Samochodowym w Tokio, Nissan zaprezentuje swój najnowszy pojazd koncepcyjny, nazwany Beeline. Według słownika oznacza to "najkrótszą drogę pomiędzy dwoma punktami", co w przypadku tego wielofunkcyjnego auta może okazać się określeniem trafionym. Pomysł Japończyków polegał na stworzeniu ruchomego biura przyszłej generacji, które łączyłoby w sobie cechy samochodu i miejsca pracy.

Kabina pojazdu w jednej chwili może przeistoczyć się w prawdziwe biuro. Kierownica może zostać zupełnie złożona, deska rozdzielcza rozciąga się wokół fotela tworząc wygodny i stabilny pulpit, a także miejsce spoczynku komputera osobistego.

Fotel kierowcy obraca się, aby ułatwić mu dostęp do wszystkich zakamarków jego ruchomego biura. Tylna część nadwozia może zostać wykorzystana na dwa rzędy siedzeń, lub też (po złożeniu siedzeń płasko z podłogą) jako doskonała przestrzeń ładunkowa.

Projekt Nissana Beeline oparty został na wcześniejszych prototypach tej marki zaprezentowanych na salonach w Genewie w 2001 (Nissan Chappo) i w 2002 (Nissan Yanya). Pokazuje on, że van może nadawać się zarówno do pracy, jak i przydawać w zwykłych prywatnych sprawach. Beeline jest "najkrótszą drogą" łączącą te dwie istotne cechy. Miejmy nadzieję, że z prototypu przeistoczy się niebawem w auto produkowane seryjnie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cechy | miejsca pracy | auto | nissan | biuro

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy