Reklama

Porsche i nowy hypercar klasy LMDh

Porsche opublikowało zdjęcia zamaskowanego wyścigowego pojazdu, który stanie się głównym orężem producenta w wyścigach nowej klasy LMDh (Le Mans Daytona h) do których dołączy w 2023 roku. Przy okazji poinformowało, kto zasiądzie za sterami nowego hypercara.

Na pierwszy rzut oka widać już, że mamy do czynienia z zupełnie nową konstrukcją, jednak bazującą na doświadczeniach poprzedników, chociażby modelu 919 hybrid. Pojazd został skonstruowany we współpracy z firmą Multimatic, która odpowiada za podwozie pojazdu.

Aerodynamiczna sylwetka z charakterystycznym, przechodzącym centralnie przez tylny segment nadwozia skrzydłem została pokryta dwukolorowym lakierem, który skutecznie pozwoli zamaskować pojazd podczas zbliżających się testów. Jedynym elementem, który zdradza pochodzenie pojazdu to tylna ledowa listwa, nawiązująca do innych pojazdów niemieckiego producenta.

Reklama

Porsche nie zdradza mocy prototypowej konstrukcji, jednak zgodnie z przepisami może ona osiągać maksymalnie 680 KM, co prawdopodobnie zostanie skrzętnie wykorzystane.

Przy okazji Porsche podzieliło się informacjami dotyczącymi przyszłej sportowej kadry. Za kierownicą nowego pojazdu zasiądzie 33-letni Dane Cameron oraz były kierowca F1 Felipe Nasr.

Mimo, iż wyścigi w klasie LMDh rozpoczną się już w przyszłym roku, Porsche oraz jego fabryczny zespół Penske Motorsport wystartują dopiero w 2023 roku.

***


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy