Reklama

Polacy w Formule 1

Piętnaście osób z całej Polski zakwalifikowało się do półfinału międzynarodowego konkursu West Race Day, w którym główną nagrodą jest poprowadzenie bolidu Formuły 1 zespołu West McLaren Mercedes.

Grupa półfinalistów została wyłoniona podczas eliminacji konkursu, które odbyły się 18 lipca w Warszawie. Wszyscy już czujemy się zwycięzcami, ponieważ samo zakwalifikowanie się do eliminacji jest wielkim sukcesem – mówili kandydaci na kierowców Formuły 1. Niezależnie od ostatecznego wyniku konkursu, nie zapomnę dzisiejszego dnia. Był on dla mnie naprawdę fantastyczny. Wspaniała przygoda – mówił Maciej Matczuk z Bydgoszczy.

Reklama

Eliminacje składały się z kilku konkurencji, do których należał sprawdzian znajomości języka angielskiego, test wiedzy na temat Formuły 1 oraz jazda gokartami. Ponieważ warunkiem zakwalifikowania się do półfinału był dobry stan zdrowia każdy z uczestników został poddany badaniu lekarskiemu. Wśród półfinalistów są reprezentanci trzynastu województw (poza opolskim, świętokrzyskim i lubuskim), w tym aż dwie osoby z Małopolski i ze Śląska. Jedną z nich jest 29-letnia Magda Zuber z Czechowic-Dziedzic, jedyna kobieta, która zakwalifikowała się do półfinału – Strasznie się cieszę, że mi się udało! Samochody zawsze były moją pasją i teraz chcę udowodnić mojemu chłopakowi, że jestem od niego lepsza!

Półfinał konkursu West Race Day odbędzie się 9 sierpnia w Wiedniu. Zawodnicy, przeszkoleni przez kierowców testowych McLarena, sprawdzą swoje umiejętności w prowadzeniu samochodów osobowych. W Wiedniu spośród piętnastu laureatów warszawskich eliminacji zostanie wybrana jedna osoba, która pojedzie na międzynarodowy finał do Brna i będzie miała niepowtarzalną życiową szansę poprowadzenia bolidu zespołu West McLaren Mercedes i spotkania z kierowcami Davidem Coulthardem i Kimim Raikkonenem.

Przejechanie się bolidem Formuły 1 zawsze było moim marzeniem. Zastanawiałem się czy to w ogóle jest możliwe dla takiego „zwykłego” człowieka, który nie jest zawodowym kierowcą. Okazuje się, że tak. Strasznie się cieszę, że mam szansę brać udział w konkursie, który jest jedynym konkursem na świecie umożliwiającym jazdę za kierownicą bolidu Formuły 1 – powiedział Dawid Fabiś z Poznania.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: race | McLaren | Mercedes | West

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje