Reklama

Po lądzie i po wodzie...

Brytyjska firma Gibbs Technologies zaprezentowała prototypowy pojazd o nazwie "Humdinga". Do jego cech szczególnych należy zdolność do przemieszczenia się po lądzie z prędkością 160 km/h oraz... po wodzie z prędkością maksymalną przekraczającą 60 km/h.

Amfibia o otwartym nadwoziu posiada silnik o mocy 350 koni mechanicznych, który na lądzie stale napędza wszystkie cztery koła.

Pięcioosobowy pojazd za jednym naciśnięciem przycisku przeistacza się z samochodu w łódź. Chowane są koła, natomiast moc przekazywana jest na zasadzie silnika odrzutowego i już po chwili Humdinga porusza się po wodzie niczym wodolot.

Na ziemi pojazd rozpędza się do 100 km/h na godzinę w ciągu 9,2 s, natomiast w wodzie prędkość podróżna osiągana jest po 10 s. Masa całkowita Humdingi wynosi dwie tony, pojazd ma niezależne zawieszenie wszystkich kół, a silnik zasilany jest zwykłą benzyną bezołowiową.

Reklama

Gibbs Humdinga jest na razie prototypem. Trwają prace nad jego dalszym udoskonaleniem. Wersja produkcyjna ma zostać wkrótce zaprezentowana.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silnik | Pojazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL