Reklama

Peugeot Inception Concept to zapowiedź modeli nowej generacji

​Peugeot coraz intensywniej rozwija gamę samochodów elektrycznych, tylko na przyszły rok przygotowano kilka premier. Pierwsze auto elektryczne francuski koncern zaprezentuje już 5 stycznia, na salonie elektroniki Consumer Electronics Show w Las Vegas. Będzie to prototypowy Peugeot Inception Concept.

Peugeot Inception Concept ma pokazać, w jaki sposób francuska marka wykorzysta platformy nowej generacji (STLA Small, STLA Medium i STLA Large), zaprojektowane z myślą o napędzie elektrycznym, do całkowitej zmiany wizji korzystania z samochodu.

Jaki będzie Peugeot Inception Concept?

W nowym modelu zadebiutuje m.in. i-Cockpit nowej generacji, czyli nowa architektura wnętrza. Przypomnijmy, że obecnie na i-Cockpit składa się niemal całkowicie cyfrowa obsługa, niewielka kierownica oraz zegary, na które patrzymy ponad jej wieńcem. Jaka będzie nowa generacja tego rozwiązania, jeszcze nie wiadomo.

Stylizacja Peugeota Inception ma z kolei eksponować najbardziej charakterystyczne cechy samochodów francuskiej marki - kocią sylwetkę i świetlne sygnatury z motywem śladu trzech pazurów.

Reklama

Francuzi zapowiadają, że to będzie bardzo ważna premiera. Inception ma bowiem zapoczątkować nową epokę w historii marki i pokazać, jak będzie wyglądać następna generacja modeli Peugeota, a także wskaże kierunki, w których będą rozwijać się funkcje i technologie pokładowe.

Przypomnijmy, Peugeot zapowiedział, że już od 2030 roku będzie produkował wyłącznie samochody na baterie.

 ***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Peugeot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy