Reklama

Nowa panamera sport tourismo. Pali 3,5 l/100 km!

Główną gwiazdą stoiska Porsche na tegorocznym salonie motoryzacyjnym w Paryżu jest koncepcyjna panamera o nazwie sport tourismo.

Samochód wyznaczać ma kierunek, w jakim podążać będą nowe, reprezentacyjne limuzyny niemieckiej marki. Oprócz gruntownie przeprojektowanej karoserii, która cechuje się jednak typowymi dla Porsche proporcjami, auto wzbudza ciekawość nie tylko kształtem.

Reklama

Samochód otrzymał nadwozie typu shooting brake o wymiarach 4,95 m długości, 1,99 m szerokości i 1,40 m wysokości.

Panamera sport tourismo to pojazd hybrydowy, który - przynajmniej na papierze - charakteryzuje się bardzo dobrymi osiągami. Dzięki zastosowaniu wydajnych akumulatorów litowo-jonowych pojazd pokonać może dystans do 30 km wyłącznie przy użyciu silnika elektrycznego. Jego maksymalna prędkość w takim trybie wynosi 130 km/h.

Nie oznacz to jednak, że panamera sport tourismo może uchodzić za zawalidrogę. Przy mocnym wciśnięciu pedału gazu do pracy zabiera się silnik elektryczny, kierowca ma wówczas do dyspozycji aż 416 KM, co przekłada się na sprint do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund.

Przedstawiciele niemieckiej marki twierdzą, że średnie zużycie paliwa wynosi w przypadku nowego auta 3,5 l/100 km, co odpowiada emisji 85 gramów CO2/km.

Wybierz najciekawsze auto Paris Motor Show. Wystarczy kliknąć!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy