Reklama

Mondeo coupe?

Po tym, jak Mercedes zaprezentował model CLS firmy uświadomiły sobie, że na rynku jest dosyć pokaźna luka.

Wiele osób chce mieć nie tylko przestronnego rodzinnego sedana - coraz mniej liczy się cena, coraz ważniejszy jest za to wygląd...

Jako pierwszy w ślady CLS-a poszedł Volkswagen prezentując na salonie samochodowym w Detroit passata cc. Odrobinę zastrzeżonej dla potężnych grand turismo dynamiki odnajdziemy też w nowym oplu insignia.

Wszystko wskazuje też na to, że aby nie pozostać w tyle, podobne czterodrzwiowe coupe opracowuje też koncern Forda. W internecie pojawiły się już pierwsze wizualizacje mondeo coupe. Kształty nadwozia, podobnie jak w przypadkach inne nowych fordów, nawiązują do koncepcyjnego iosis X pokazanego po raz pierwszy w 2005 roku.

Reklama

Nieoficjalnie mówi się, że mondeo coupe będzie przeznaczone tylko dla czterech osób, w zawieszeniu pojawią się amortyzatory o zmiennym stopniu tłumienia. Do napędu, podobnie jak w przypadku passata, zarezerwowane będą najmocniejsze z dostępnych jednostek. 2,2 litrowy diesel rozwijający 175 KM i pieciocylindrowy, turbodoładowany, 2,5 litrowy benzyniak o mocy ok. 220 KM.

Nie wiadomo, kiedy czterodrzwiowe mondeo coupe trafi do sprzedaży. Spekuluje się, że stanie się to nie prędzej, niż w 2012 roku.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: coupe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy