Reklama

Kia KV7

Kia to jeden z niewielu producentów, którego paleta modelowa rozszerzana jest w ekspresowym tempie. Niewykluczone, że już niedługo w ofercie koreańskiej marki pojawi się kolejny pojazd.

Na salonie w Detroit Koreańczycy zaprezentowali projekt o kryptonimie KV7. Koncepcyjne auto łączy w sobie cechy SUVa i minivana, w liniach nadwozia odnajdziemy wiele zapożyczeń z sylwetki modelu soul.

Nadwozie auta mierzy 4873 mm długości i 2033 mm szerokości - linia dachu kończy się 1729 mm nad ziemią. Dzięki monstrualnemu rozstawowi osi - aż 3100 mm - wnętrze oferować ma iście królewskie warunki podróżowania. W samochodzie zastosowano niecodzienny układ drzwi. Przednie, kierowcy i pasażera, otwierają się klasycznie, mechanizm otwierania tylnych przypomina rozwiązanie zastosowane niegdyś w legendarnym mercedesie gullwingu.

Reklama

Do napędu koncepcyjnego modelu posłużył 2,0-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 285 KM. Jednostka sprzęgnięta została z sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Galeria - Dziewczyny Detroit.

Galeria - Detroit, dzień pierwszy.

Galeria - Detroit, dzień drugi.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy