Reklama

Fiat 500 coupe. Czy trafi do produkcji?

Jedną z gwiazd genewskiego stoiska Fiata jest kolejne wcielenie kultowego już modelu 500. Tym razem, za przeróbki małego fiacika wzięła się prawdziwa ikona włoskiego designu - firma Zagato.

Samochód powstał przy współpracy z należącym do fiata Centro Stile. Na tle innych pięćsetek auto wyróżnia się nie tylko wściekle żółtym lakierem nadwozia ale też charakterystycznym dla pojazdów typu coupe kształtem dachu.

Model 500coupe zagato to typowe, rekreacyjne auto 2+2. Auto mierzy 3,55 m długości, 1,63 m szerokości i 1,49 m wysokości. Rozstaw osi to 2,3 m. Samochód napędzany jest silnikiem TwinAir o pojemności 1,2 l. Jednostka napędowa rozwija moc 105 KM i dysponuje momentem obrotowym 155 Nm.

Projekt samochodu nawiązywać ma do skonstruowanego przez Zagato w latach pięćdziesiątych pojazdu z nadwoziem typu coupe bazującego na podzespołach oryginalnego fiata 500.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochód | Fiat | Fiata | coupe | Fiat 500

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy