Reklama

Elektryczny smart forspeed

W ostatnich latach smart raczej zmniejszał liczbę modeli w ofercie niż odwrotnie. Dlatego informacja o nowym pojeździe, który zaprezentowany zostanie w Genewie, może być zaskoczeniem.

Smart forspeed to to prototyp tzw. funcara. Samochód w takiej formie nie ma raczej szans na wejście do produkcji, jednak - jak twierdzi producent - daje wyobrażenie, w jakim kierunku pójdzie stylizacja przyszłych generacji modeli fortwo i reaktywowanego forfour.

Jak to jest ostatnio modne, forspeed - niejako wbrew nazwie - ma napęd elektryczny. Moc silnika wynosi 40 KM, chwilowo - tzw. trybie overboost możliwe jest uzyskanie dodatkowych 7 KM. Prędkość maksymalna wynosi 120 km/h, zasięg maksymalny to 135 km.

Ładowanie samochodu odbywa się ze standardowej sieci poprzez gniazdko ukryte pod logiem smarta na atrapie chłodnicy. Energia przechowywana jest bateriach litowo-jonowych.

Reklama

Nowy smart fortwo ma zadebiutować w 2013 roku. Plany zakładają również, że rok później pojawi się forfour, którego pierwsza generacja zniknęła z salonów w 2006 roku po zaledwie dwóch latach produkcji.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Smart

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama