Debiut 300C

Upłynęło już niemal pięćdziesiąt lat od czasu legendarnej "serii literowej" Chryslera. Historia słynnej linii "trzechsetek" zaczęła się od modelu C-300 w roku 1955 i trwała następne 11 lat.

Kilka zaledwie amerykańskich marek samochodowych mogło od tego czasu dorównać ich prestiżowi.

Pokazany po raz pierwszy na tegorocznym na salonie samochodowym w Nowym Jorku prototyp Chryslera o symbolu 300C jest zapowiedzią nowego kierunku stylistyki Chryslera. Mimo iż 300C jest na razie tylko samochodem koncepcyjnym, stanowi zapowiedź pierwszego sedana w ramach nowej generacji pojazdów Chryslera.

Potężna moc przenoszona jest na tylne koła zapewniając doskonałe zachowanie się samochodu na drodze. Powrót do klasycznego układu napędu okazał się możliwy w efekcie postępu w zakresie technologii ogumienia oraz systemów elektronicznej stabilizacji toru jazdy.

Po ponad 30 latach "pod skrzydła" marki w koncepcyjnym 300C powraca także legendarny silnik Hemi, stosowany w samochodach "serii literowej" w latach 50. Po licznych modyfikacjach konstrukcyjnych silnik ten pojawił się jako całkowicie nowy, 5,7-litrowy Hemi V8.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: debiut
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy