Datsun GO-cross – budżetowy crossover

Japoński producent zaprezentował w Tokio projekt taniej, ale bardzo atrakcyjnie wyglądającej, pseudoterenówki.

Datsun został wskrzeszony w 2013 roku, jako marka produkująca tanie i praktyczne samochody dla wschodzących rynków. Takimi właśnie, budżetowymi autami, są modele GO oraz GO+, które jako pierwsze ruszyły walczyć o klientów.

"Tani" nie jest jednak słowem, które przychodzi namyśl, kiedy spojrzymy na zaprezentowany w Tokio koncept GO-cross. Samochód wygląda stylowo i nowocześnie, chociaż z przodu może nie do końca oryginalnie. Można tu bowiem doszukać się podobieństw do Mazdy CX-5 (reflektory, grill), a uwagę zwracają także światła przeciwmgielne, do złudzenia przypominające te ze Skody Yeti sprzed modernizacji.

Reklama

Datsun GO-cross wydaje się być dość dużym autem, wielkościowo zbliżonym do Hondy CR-V i Mitsubishi Outlandera. Nie znamy niestety żadnych szczegółów na temat jego wnętrza, ale można śmiało założyć, że oferuje ono sporo przestrzeni.

Pomimo bardzo nowoczesnego wyglądu, koncept ten powstał na płycie podłogowej modelu GO+, będącego budżetowym, siedmioosobowym minivanem. Takie wykorzystanie istniejących już podzespołów sugeruje, że właśnie rodzinny crossover okaże się być nowością, której premierę producent przewiduje na przyszły rok.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Datsun
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy