Reklama

Coś dla miłośników Alf! 4C Spider na filmie

Alfa Romeo nie rozpieszczała do tej pory swoim fanów nowymi modelami. Ale niebawem ma się to zmienić. Do 2018 roku pojawi się aż 8 nowych modeli.

Nim to nastąpi miłośnicy Alfy Romeo muszą się cieszyć tym co jest. A nowością jest...  4C Spider, czyli 4C w wersji cabrio. Niestety, nie jest to jeszcze wersja stricte produkcyjna. Ta ostatnia zadebiutuje dopiero we wrześniu na salonie w Paryżu.

4C Spider ma trafić do produkcji na początku przyszłego roku, jednak można śmiało założyć, że pokazany dziś pojazd niewiele odbiega od samochodów, które będą wyjeżdżać z fabryk.

Stylistycznie auto zbliżone jest do 4C coupe. Nadwozie ma około 4 m długości, rozstaw osi to niespełna 2,4 m. Podobnie jak w coupe, również w Spiderze na szeroką skalę zastosowano włókno węglowe, dzięki czemu masa pojazdu w stanie suchym (bez płynów) wynosi mniej niż tonę.

Reklama

Auto napędzane jest silnikiem 1750 Turbo, który w coupe generuje 240 KM. Jednostka wykonana jest w całości z aluminium i współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią TCT. Silnik posiada oczywiście bezpośredni wtrysk paliwa i układ zmiennych faz rozrządu.

Alfa 4C Spider, podobnie jak coupe, wyposażona jest układ DNA, który umożliwia wybór jednego z trybów jazdy: Dynamic, Norma i All-Weather oraz specjalny - Racing.

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alfa Romeo 4C Spider

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje