Reklama

Zabawka na prąd...

Żeby zainteresować publiczność na zbliżającym się salonie samochodowym w Paryżu, nie trzeba wcale pokazywać nowych pojazdów.

Z takiego założenia wyszła firma Fisker, która na Mondial de l'automibile zaprezentuje znany już wszystkim hybrydowy model o nazwie karma. Tym razem nie będzie to jednak pojazd koncepcyjny ani prototyp. W paryskich halach podziwiać będzie można pierwsze egzemplarze auta zbudowane w fabryce firmy w Finlandii.

Model karma po raz pierwszy zaprezentowany został w 2008 roku. Auto łączyło w sobie sportową sylwetką, luksusowe wyposażone, przestronne wnętrze i "ekologiczną" technologię hybrydową (samochód może też być ładowany z gniazdka). Na uruchomienie produkcji firma otrzymała od amerykańskiego rządu pożyczkę w wysokości 528 milionów dolarów.

Reklama

Samochód dysponuje łączną mocą aż 408 KM i przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 5,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 200 km/h. Zasięg auta, przynajmniej teoretycznie, wynosi aż 480 km.

Wraz z prezentacją pojazdów w Paryżu, Fisker przedstawi również szczegóły swojej kampanii marketingowej. Przedstawiciele firmy twierdzą, że będzie ona w stanie wytwarzać nawet 100 tysięcy pojazdów rocznie.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firma | Fisker | zabawka | prąd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy