Trzecie "odkrycie" Land Rovera

W dniach 10-18 kwietnia w Nowym Jorku odbędzie się czwarty tegoroczny salon samochodowy w USA (po Los Angeles, Detroit i Chicago). Impreza będzie okazją dla Land Rovera, który zaprezentuje tam najnowszą wersję modelu Discovery opatrzoną cyferką "3".

Nowy SUV brytyjskiej marki wnosi wyższe standardy do tej klasy aut, oferuje nowoczesną technologię (w tym, debiutujący niedawno wraz z koncepcyjnym modelem Range Stormer, system Terrain Response, poprawiający właściwości jezdne i przyczepność kół do różnego rodzaju podłoża), przestronne wnętrze, bezpieczeństwo oraz gamę trzech silników o różnej charakterystyce.

Najmocniejszą jednostką będzie 4,4-litrowy silnik V8, który pochodzi od Jaguara, jednak został specjalnie zmodyfikowany przez specjalistów z Land Rovera do modelu Discovery 3. Jedną z jego nowych cech jest odporność na wodę, przez co terenowe auto sprawdza się nie tylko na autostradzie, ale również można nim śmiało przedzierać się przez rzeki.

Pozostałe dwie jednostki to benzynowa V6 o pojemności 4,0 litra oraz nowoczesny turbodiesel 2.7 V6. Napęd w przypadku wszystkich motorów przenoszony jest na cztery koła poprzez 6-biegową skrzynię biegów. W ofercie Discovery 3 znajdą się dwie takie przekładnie - automatyczna z funkcją "intelligent shift" oraz standardowa ręczna skrzynia biegów.

Reklama

TUTAJ mini-galeria zdjęć nowego land rovera.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odkrycia naukowe | Discovery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy