Toyota Aygo X spod ręki projektanta mody. Dealerzy przyjmują zamówienia

Toyota we współpracy z japońskim projektantem mody stworzyła nową wersję modelu Aygo X. Liczba egzemplarzy tej odmiany miejskiego crossovera będzie jednak limitowana.

Toyota i japoński projektant mody Jun Takahashi, założyciel marki UNDERCOVER, nawiązali współpracę, której efektem jest powstanie limitowanej wersji miejskiego crossovera Aygo X. Nazwana została właśnie od nazwy marki Takahashiego - UNDERCOVER.

Toyota Aygo X UNDERCOVER - szare nadwozie i czerwone akcenty

W nowej odmianie Aygo X prezentuje się bardzo dobrze. Nadwozie utrzymane jest w szarym kolorze. Przełamują go natomiast czerwone akcenty, które możemy znaleźć np. na zderzakach, ale także ciekawie wystylizowanych czarnych, 18-calowych felgach. Czerwone są także listwy boczne. Po bokach dachu z kolei znajdują się napisy CHAOS i BALANCE - nawiązanie do filozofii Takahashiego zakładającej łączenie dwóch światów w jednym projekcie. Również wewnątrz możemy spodziewać się różnego rodzaju akcentów, jak np. logotypy UNDERCOVER na tapicerce, a także dywaniki o specjalnym wzorze z monogramem. 

Reklama

Sam Takahashi zwraca uwagę, że po raz pierwszy miał okazję pracować nad samochodem. Jak mówi inspiracją przy tym projekcie "były miejskie widoki oraz efekty kolorystyczne, które można zaobserwować w nowoczesnym mieście".

Toyota Aygo X UNDERCOVER - jakie ceny?

Samochód można już rezerwować. Zgodnie z informacjami, które możemy znaleźć w konfiguratorze Toyoty, Aygo X UNDERCOVER będzie dostępne z silnikiem benzynowym 1,0 VVT-i generującym 72 KM. W wersji z manualną 5-biegową skrzynią biegów przyjdzie nam zapłacić 87 900 złotych. Jeśli jednak potencjalny właściciel zdecyduje się na auto ze bezstopniowym automatem, będzie musiał wydać 92 900 złotych. Klient może również zdecydować się na Aygo UNDERCOVER z systemem audio od JBL. Wówczas ceny rosną do 89 900 złotych (w przypadku wersji z manualną skrzynią) i 94 900 złotych (jeśli chodzi o odmianę z automatem).

Ci, którzy koniecznie chcą mieć wersję UNDERCOVER w swoim garażu powinni się śpieszyć, ponieważ pula egzemplarzy jest ograniczona. Odmiana zostanie wyprodukowana w liczbie 5 tys. egzemplarzy.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | Toyota Aygo X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy